top of page
Yeni yıla yeni profil fotoğrafı yakışır!
Bazen ara vermeli
Siz de kitapları alıp alıp okumaya zaman
Hikayeleri neden daha aktif kullanmalısı
_Başkalarının hayatında yarattığın etki,
Kış çocuğu olup da yazı seven kaç kişiyi
Kötü gün dostu diye bir şey yoktur; Dost
❄️Etkileşim grupları işe yarar mı__❄️Tak
Çoğumuz hayallerimize bir çıkış yolu yar
photostudio_1576845790237 (1)
Bugün iki yıl arası iki cümlem___Vay be,

İlkim Kocamaz kimdir?

Medya profesyoneli, yazar ve marka iletişimcisi olan İlkim Kocamaz, İstanbul Üniversitesi, Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık bölümü mezunudur. 1998 yılında Joy FM’de yayıncı olarak başladığı medya kariyeri boyunca, Metro FM, Pal FM gibi bölgesel ve ulusal radyo istasyonlarında yayıncı kreatif direktör ve genel yayın yönetmeni olarak çalışmış; Joy TV ve Kanal 13 adlı iki televizyon kanalının yayın yönetmeni olarak görev yapmıştır.

 

2007 yılında bir deneme kitabı yayımlanan Kocamaz, sırasıyla Star Gazetesi ve Our Future adlı gençlik dergisinde köşe yazarı olarak çalışmış; aldığı Marka İletişimi eğitiminin ardından yaklaşık bir yıl freelance olarak markaların e-ticaret siteleri ve blogları için içerik yazarlığı yapmıştır.

 

Medya yöneticiliği tecrübesi ile, 2010 yılında Koton markasının farklı ülkelerdeki yaklaşık 300 mağazasında, her ülkenin kendi dilinde yayın sunan bir  radyo ağı yapılandırarak, “In Store Branding” alanında bir ilk olan bu kurumsal radyonun temellerini atmış ve beş yıl boyunca yöneticiliğini yapmıştır.

 

Yirmi yılı aşkın medya ve iletişim birikimi ile 2018’den beri yeni medya olarak tanımlanan sosyal medyada markalaşma, iletişim ve içerik pazarlaması üzerine online ve yüz yüze grup eğitimleri vermekte; online kişisel markalaşma konusunda bire bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bazen ara vermeli.jpe

"Ne kadar harika bir iş yapıyor olursanız olun,

onu duyuramazsanız başarıya ulaşamazsınız."

Hedeflediğiniz insanlara ulaşabileceğinizi, işinizle ilgili kullandığınız sosyal medya hesaplarını doğru yöneterek alanınızda otorite olabileceğinizi, bilgi ve becerilerinizi pazarlayabileceğinizi, güven kazanarak takipçilerinizle aranızda güçlü bir bağ yaratabileceğinizi ve tüm bunlarla kariyerinizi hayal ettiğiniz noktaya taşıyabileceğinizi biliyorum.

Çünkü ben de o yollardan geçtim.

Yaptıklarınızı ve yapabileceklerinizi duyurmak sizin işiniz. Bilin ki, bir yerlerde sizin yardımcı olmanızı, rehberlik etmenizi bekleyen birileri var. Sadece henüz ulaşmadınız!

Kendinize inanın ve harekete geçin!

Yıllardır onlarca insana verdiğim eğitimlerle geliştirdiğim sistem şu:

Önce potansiyelini keşfetmeli ve sonra diğerlerinden farklılaşmaya çalışmalısın!

Online markalaşma yolculuğunun ilk aşaması kendini keşfetmekle başlıyor. Yapabileceklerini, yeteneklerini ve özgün noktalarını iyi bilen insan, diğerlerinden öne geçebileceği alanları da kolay farkediyor.

Bir başka aşama ise değer yaratmak. Deneyimlerimle size verebileceğim en iyi tavsiye, insanların sorun ve ihtiyaçlarına çözüm olmanız. İçeriklerinizle ve samimiyetinizle ne kadar insanın hayatına dokunursanız, kişisel markanız da o kadar itibar ve güven kazanıyor.

Ve hikayeniz... Sizin hikayenizi sizden başkası anlatamaz. İstediğiniz insanlarla aranızda güçlü bir ilişki olsun istiyorsanız, onlara hayatınızı açmalısınız. Başka bir dağın eteklerinde, bulunduğunuz dağın zirvesine tırmanış öykünüzü dinlemeye hazır birileri olduğuna emin olun!

smartmockups_k79o0wwn.png
bottom of page